- Fejlődni fog az érzelmi intelligenciánk. Természetesen minden munkával fejlődnek bizonyos skillek. Az ügyfélszolgálati munka során nyilván vannak kellemetlen helyzetek, amikor egész nap a telefonon lógunk, de szerintem bőven ellensúlyozza az a sok tapasztalat, amit eközben magunkra szedünk. Mivel nap mint nap kerülünk kapcsolatba emberekkel, akiknek a problémáit meg kell oldani, ezért óhatatlan, hogy többféle érzelmi állapotú (gyakran ingerült) ügyféllel kell dolgozni. Ez pedig azt vonja majd maga után, hogy a problémamegoldó és kommunikációs képességünk mellett az empátiánk is fejlődni fog, illetve könnyebben fogunk belelátni az illető érzelmeibe, és abba, hogy melyik reakcióra hogyan érdemes reagálni. (érzelmi intelligencia)
- Megértünk egy terméket/szolgáltatást egész részletesen. Annyi kérdést fogunk megválaszolni, hogy egy éven belül az adott terméket vagy szolgáltatást tök jól ismerni fogjuk, ami később akár ás irányba is lendítheti a karrierünket.
- Transzferálható készségeket fogunk szerezni. Mivel folyamatosan ügyfelezni fogunk, megérteni az igényeiket, elvárásaikat, ezért akár későbbiekben az értékesítői munkához is jó alapokat adhat. Mivel a terméket is ismerni fogjuk, és az ügyféligényeket is, ezért akár termékmenedzsment irányba is mehetünk majd. De éppen emiatt akár (ha van hozzá affinitásunk), akkor marketing irányba is jó lépés lehet.
- Belső kapcsolatok. Jó eséllyel nem fogunk tudni minden egyes embernek válaszolni, ezért vezetőkhöz vagy szakértőkhöz kell fordulnunk majd a megoldásért, főleg ha olyan az eset, ami vagy túl komplex, vagy túlmutat a hatáskörünkön. Emiatt nem csak tapasztalatot szerzünk, de jó kapcsolati hálót is tudunk építeni a cégen belül.
Miért jó ügyfélszolgálatos munkakörben dolgozni?
Categories: