Mindig mindenki beírja az önéletrajzába, hogy mekkora csapatjátékos. Ez mind szép és jó, de bárki írhat bármit, ez csak a valóságban fog kiderülni. Összegyűjtöttünk nektek 5+4 olyan tippet, ami alapján valóságban tudjátok fejleszteni az erős csapatmunkához szükséges skilleket.
Az első öt saját magunkra vonatkozik.
- Figyeljünk oda mások erősségeire. Sőt, arra figyeljünk, hogy mások erősségei hogyan tudják kiegészíteni a mi erősségeinket, és hogyan tudjuk „egyesíteni, amink van.”
- Építsünk erős kapcsolatokat. Igen is fontos, hogy megismerjük a csapattársaink érdeklődését, hobbiját, stb. Ehhez pedig kell néha a munkán kívül is találkozni, sörözni, beszélgetni, kirándulni. A jó csapatmunka alapja az, hogy ismerjük a másikat.
- Maradjunk optimisták. Legyünk olyanok, akivel szeretnek dolgozni mások. Senki nem szereti a panaszkodókat, még akkor sem, ha tényleg van min panaszkodni.
- Egyezzünk meg abban, hogy mit jelent a siker. Muszáj dűlőre jutnunk akár a kisebb részcélokban, illetve a teljes vállalati stratégiában, mert ha nem gy cél felé dolgozik mindenki, akkor nem lesz jó az együttműködés.
- Fejezzük ki, hogy értékeljük a többi csapattárs közreműködését. Akkor ők is szívesebben fogják a mi nyavajáinkat támogatni 🙂
A következő négy pedig az egész csapatra vonatkozik:
- Legyen egy jó projekt vezető. Nem a főnökre gondolok, csak ha van egy feladat, akkor legyen egyértelmű, hogy ott ki fog meghozni bizonyos döntéseket.
- Kommunikáljuk a prioritásokat. Ez is nagyon fontos, hiszen mindenhol muszáj sorrendiséget tartani, és priorizálni, hogy mi a fontosabb és sürgősebb. Ebben szintén nagyon kell a konszenzus is.
- A tervekkel kapcsolatban is legyen megegyezés. Ha valaki nem fogadja el a menetrendet, akkor ellenállás lesz, és nem fog menni semmi.
- Legyen egy valódi és egy virtuális tér is, ahol a csapat tud kollaborálni.