7 kérdés, amire érdemes válaszolni, ha a pandémiás helyzet kellős közepén szeretnénk karriert váltani

Akármennyire is lazulni látszik a helyzet Magyarországon, ne feledkezzünk meg róla, hogy továbbra is világjárvány van, és egy komoly gazdasági válság kellős közepén vagyunk. Ez nem jelenti azt, hogy nem tehetjük meg, hogy munkahelyet váltunk. (feltételezve, hogy nem vagyunk rákényszerítve, hogy keressünk.) Érdemes ezen a hét kérdésen elgondolkodni, mielőtt most ebbe belevágunk.

  1. Valóban karrierváltásra vágyom, vagy csak a pandémiás helyzetben nem szeretek dolgozni?
  2. Munkahelyet, vagy karriert kell váltani? Attól, hogy nem érzem jól magam, nem biztos, hogy nem megfelelő nekem a munkakör. Lehet, hogy a csak a főnököm, vagy a vállalati kultúra az, ami zavar.
  3. Ezt tovább fűzve, mit is várok én tulajdonképpen egy karrierváltástól?
  4. Milyen most jelenleg az aktuális mentális és érzelmi állapotom? Hirtelen felindulásból vagy pánikból hozok majd meg vajon egy rossz döntést, vagy megalapozottan?
  5. Fel vagyok készülve arra, hogy egyszerre két olyan eseménnyel birkózzak meg, ami potenciálisan változtatja meg az életemet?
  6. Megvannak a pénzügyi tartalékaim ahhoz, hogy támogatni tudjam a váltást akkor is, ha annak végül rossz vége lesz?
  7. Mi a hosszú távú kilátás az iparágam, szektorom tekintetében?

Leave a Reply

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

További cikkek

Key Account Manager, ügyfélmenedzser, ügyfélreferens és hasonló állások érdekelnek? Itt van 10 kérdés, amivel készülhetsz az interjúra!Key Account Manager, ügyfélmenedzser, ügyfélreferens és hasonló állások érdekelnek? Itt van 10 kérdés, amivel készülhetsz az interjúra!

Sok kereskedelmi és szolgáltató cég alkalmaz ügyfélmenedzsereket. Ezek lehetnek értékesítői vagy „simán csak” kapcsolattartói állások is. Alapvetően mindegyikre igaz, hogy a következő készségeket/képességeket szokták keresni egy interjún: Vezetői képesség, szervezőkészség,