Mindenki szeretne feljebb/előrébb jutni a ranglétrán. Ha nem is vezető beosztás felé, de több bérért mindenképp. Mit tehetünk akkor, ha az előléptetés mondjuk nem opció. Valamilyen oknál fogva egyszerűen nem megoldható. (tételezzük fel) Lássunk most erre 4 példát.
- Ne várjuk, hogy a feladatok maguktól jöjjenek hozzánk. Járjunk nyitott szemmel, és ha tudunk valahol, akkor segítsünk be. Azt már tudjuk, hogy a nők ugyanolyan arányban kérnek fizetésemelést, mint a férfiak, azonban sokkal ritkábban kapják meg (üvegplafon, nemi diszkrimináció, nevezzük ahogy akarjuk). Azonban azt fontos megjegyeznünk, hogy ők nehezebben is állnak ki az igazukért, mint a férfiak (akinek nem inge…). Így emiatt ilyen tekintetben ők hátrányban vannak. A lényeg, hogy ha nem kérünk nem is fognak emelést adni, ezért ha megérdemeljük, akkor álljunk ki érte.
- Beszéljünk olyan emberekkel, akik azt csinálják, mint amit mi is szeretnénk. A szimpla kíváncsiságban is hatalmas potenciál van. Ha érdeklődők vagyunk, és azt szembetűnőn tesszük, az meg fog maradni az emberek emlékezetében. Beszélgessünk a legnagyobb projekteken dolgozókkal, a legrégebb óta a cégnél levővel, vagy bárkivel, akivel szívesen cserélnénk. Ne irigykedjünk, hanem ismerjük meg a munkáját és a feladatait. Egyfajta belső hálózatépítés. És ha valaha is kétségeink lennének, akkor vessük be a „megiszunk egy kávét?” kérdést.
- Vegyük sorra a skill-jeinket. Derítsük ki, hogy miben kell fejlődnünk, mit kell megtanulnunk a célunk eléréséhez. A legkönnyebben házon belül tanulhatunk, ha önként jelentkezünk segítséget nyújtani. Így nem kerülünk plusz pénzbe a cégnek, méltányolni fogja az erőfeszítéseinket is, és nagyon hasznos plusz tudásra tehetünk szert. Ráadásul valódi szakmai tapasztalatra, nem pedig elméletre.
- .”Fizessük” meg előre. Legyünk türelmesek. Egy menővezetői állás megszerzése nem annyiból áll, hogy egyszerűen két évente lépünk egyet a cég szervezeti ábrájában. Ezekért a dolgokért meg kell küzdeni, és ki kell várni, mert a semmire nem adnak ám előléptetést.