Mit jelent a funkcionális önéletrajz, és mikor érdemes használni?

A funkcionális önéletrajzot legegyszerűbben úgy lehet jellemezni, hogy egy olyan CV, ami nem kronologikus sorrendben írja le a munkahelyi tapasztalatainkat, hanem sokkal inkább a tudásunkra, felhalmozott készségeinkre fókuszál. A sima munkahelyfelsorolás helyett ebben a legrelevánsabb felelősségi köröket kell kiválsztani, és ezeket érdemes kombinálni úgy, hogy egy szélesebb/tágabb képet kapjanak rólunk az olvasók azzal kapcsolatban, hogy mit tudunk megcsinálni. Az egésznek alapvetően az az előnye, hogy sokkal sokkal jobban az adott állásra tudjuk szabni ezt a verziót, mint egy kronologikus önéletrajzot. Azért is jó, mert így nem a pozíciónk megnevezésén lesz a hangsúly, és nem számít, ha van egy fél év kihagyás a karrierünkben.

Érdemes-s használni ezt a verziót az állásokra jelentkezés során? Nagy valószínűséggel nem, mert a recruiterek és HR-esek inkább piros zászlókat fognak látni benne. Pont a fenti indok miatt azt gondolhatják, hogy valamit rejtegetni akarnak a jelöltek ezzel. Nekik az a dolguk, hogy a szakmai tapasztalatokról és munkahelyekről minél többet megtudjanak. Ezen felül, nincs is idejük elolvassani részletesen minden önéletrajzot, ami nap mint nap a kezük közé kerül. És így nem si fogják meglátni azokat a fontos címsorokat, amiket keresnek.

Na de akkor miért is jó ez, és mikor is célszerű használni?

  • Akkor, amikor nincs munkahelyünk egy ideje (pl, szülési szabadság, betegség után, stb.)
  • Amikor egy nagyon nagy váltáson gondoklodunk, akár teljesen más területen. Itt nagyon jól tudjuk a transzferálható skill-eket demonstrálni.
  • Ha pályakezdők vagyunk. Ilyenkor még nyilván nincs sok tapasztalatunk, de egy csomó érdekes dologgal tudjuk bebizonyítani (konkrétumokkal), hogy mikre vagyunk képesek .

Leave a Reply

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

További cikkek

Key Account Manager, ügyfélmenedzser, ügyfélreferens és hasonló állások érdekelnek? Itt van 10 kérdés, amivel készülhetsz az interjúra!Key Account Manager, ügyfélmenedzser, ügyfélreferens és hasonló állások érdekelnek? Itt van 10 kérdés, amivel készülhetsz az interjúra!

Sok kereskedelmi és szolgáltató cég alkalmaz ügyfélmenedzsereket. Ezek lehetnek értékesítői vagy „simán csak” kapcsolattartói állások is. Alapvetően mindegyikre igaz, hogy a következő készségeket/képességeket szokták keresni egy interjún: Vezetői képesség, szervezőkészség,