- Használjuk a Twittert arra, hogy különböző álláshirdetés listákat készítsünk, ahol több ezer oldalról származó információt is tudunk egy helyen gyűjteni.
- Próbáljuk ki a JibberJobber nevű alkalmazást, ami kifejezetten arra jó, hogy az álláskeresésünk során összegyűjtött információkat rendszerezzük, és áttekinthetővé tegyük.
- Használjuk a LinkedIn Resume Builder tool-t, ha hirtelen kell egy CV-t előállítanunk, és nincs időnk megszerkeszteni.
- A CV-be tegyük bele feltűnő helyre a LinkedIn profilunk URL-jét, amit állítsunk be normálisan. (tehát ne egy random kódszámos káosz legyen, hanem letisztult URL-ként jelenjen meg)
- Teszteljük az önéletrajzunkat a Resunate nevű alkalmazással, ami segít leellenőrizni, hogy hogyan fog teljesíteni a különböző automatizált CV szűrő rendszerek és ATS-ek esetében.
- Sokat beszéltünk már arról, hogy mennyire fontos a social media jelenlét. A Social Mention nevű alkalmazás segít nekünk ellenőrizni, és egy átlátható riportba gyűjteni azt, hogy milyen formában jelenünk meg az online térben, és mit mondanak ott rólunk.
- Ha valakit nagyon szeretnénk elérni, de nincs kontaktunk hozzá, próbáljuk meg elérni LinkedIn csoportokon keresztül!
- As Insightly nevű app pedig arra jó, hogy digitális formában tudjuk tárolni a különböző emberektől kapott „névjegykártyákat”.
- Gyakran update-eljük a Linkedin Státuszunkat, posztoljunk, hogy fennmaradjunk a feed tetején, és láthatók legyünk. (de azértne toljuk túl)
10 gyors tipp, ami megfordíthatja az álláskeresésed
Categories: