Sokan nem is gondolják, de az alkalmi munkavállalás tökéletes pénzkereseti kiegészítésül is szolgálhat. Alkalmi munkát bárki vállalhat, de leginkább az egyetemisták, diákok körében népszerű ez a foglalkoztatási forma. Összeszedtük pár gondolatba, mit is érdemes tudni az alkalmi munkáról:
- Ha valaki alkalmi munkavállalóként van bejelentve egy vállalathoz, akkor nem dolgozhat többet 15 napnál.
- Az alkalmi munkások hamarabb megkapják a bért, mint a teljes munkaidőben foglalkoztatottak.
- Óraszámot tekintve egy hónapban 120 órát lehet dolgozni maximum.
- Fontos tudni, hogy egy évben maximum 90 napot lehet alkalmisként dolgozni.
- Vannak olyan vállalatok, ahol az órabér már 700-1000 Ft között mozog.
- Nem mindenki rendelkezik saját autóval, különösen igaz ez a diákokra. Az utazási költséget is térítheti a cég, erről érdemes érdeklődni a HR-esnél, vagy a vezetőnél. Amennyiben az útiköltség térítésre kerül, akkor az utazás 86%-a lesz kifizetve részünkre.
- Fontos tudni, ha csak alkalmi munkavállalóként dolgozunk a munkaerőpiacon, és már nem vagyunk nappali tagozatos diákok/hallgatók, akkor a társadalombiztosítást sajátmagunknak kell kifizetni, melynek összege havonta 7500 Ft.
Az alkalmi munkavállalás tökéletes jövedelemszerzési lehetőségnek bizonyul az egyetemi évek alatt. Ráadásul munkatapasztalatot is lehet szerezni, főleg a multinacionális vállalatoknál. Aki alkalmi munkavállalásra adja a fejét, hosszútávon mindenképpen csak nyerni fog.