Sajnos mindannyiunkkal előfordult már, hogy késtünk, főleg önhibánkon kívül. Ballábbal keltünk fel, nem jött a busz, késett a vonat. Ilyen esetben mérlegeltük a lehetőségeinket, hogyan tudnánk minél hamarabb beérni a munkahelyre. Mit tegyünk ilyen esetben, amikor tudjuk, hogy nem fogunk beérni a vállalathoz?
- Mindenekelőtt tájékoztassuk a vezetőt a késésről, és mondjuk el neki a történteket, majd tegyük hozzá azt is, hogy igyekszünk beérni a munkahelyre.
- Tájékoztassuk munkatársainkat is, és nyugtassuk meg őket, hogy sietünk.
- Ma már számtalan mód áll rendelkezésünkre, hogy tájékoztassuk az érintetteket: (facebook, messenger, sms)
- Beszéljünk őszintén, ne találjunk ki történeteket arról, hogy miért nem érünk be időben. Őszintének lenni sokkal jobb, mint kollégáink, és főnökünk szemébe hazudni.
- A baj már megtörtént, sajnos nem tudunk rajta változtatni, de éreztessük, hogy nagyon sajnáljuk a történteket.
- Ha beértünk a munkahelyre, kérjünk elnézést! Nem kell terjengősen mentegetőzni, viszont késésünkért kompenzálhatunk azzal, hogy tovább bent maradunk.
- Végezetül köszönjük meg a megértést kollégáink, és a vezető részéről is!
A munkahelyi szabályzatba beletartozik, hogy időben érkezzünk a munkába, azonban előre nem látható akadályok mindig előfordulhatnak. Ha hosszú ideje dolgozunk a cégnél, bizonyára ismernek bennünket, beleértve a szokásainkat is. Egy késésből nagy valószínűséggel nem csinálnak nagy problémát, főleg akkor, ha nem sokat késünk. Azonban figyeljünk arra, hogy ebből ne csináljunk rendszert.