Sokan azt gondolhatják, hogy vezetőnek lenni mennyire egyszerű feladat. A főnök bejön a munkahelyre, szétnéz, és megbizonyosodik arról, hogy minden rendben van-e. Azonban egy vezetőnek sokkal több feladata van. Azonban most nem ezekbe megyünk bele, hanem abba, hogy mik azok a tényezők, amelyek által vezetővé válhat valaki:
- Karizma: A karizma hozzátartozik a vezetői tulajdonságokhoz. Karizmatikus személyiség, szoktuk emlegetni ezt a szót. Tudjuk-e, hogy mit jelent? Úgy lehet a legegyszerűbben jellemezni a karizmát, mint a tekintélyt. Egy vezetőnek tekintélyt parancsolónak kell lennie, máskülönben nem fognak rá felnézni az alkalmazottak!
- Családi örökség: Erre az opcióra kevésbé szoktunk gondolni, azonban egy vezetői státuszt örökölni is lehet. Az más dolog, hogy az illető átlátja-e a vállalati folyamatokat, de aki örököl egy céget, az szerencsésnek mondhatja magát.
- Kapcsolatok: Kijelenthetjük, hogy az életben az egyik legfontosabb szerepet a kapcsolataink jelentik. Ha kiterjedt kapcsolati hálóval rendelkezünk, életünk könnyebbé válhat. Akár a kapcsolatok révén is válhat valakiből vezető.
- Szavazás: Egy új vezető kinevezése előtt már megszokott a szavazás. Ebben az esetben a vállalat dolgozói határozzák meg szavazással, ki legyen az új vezető. A kapcsolat és a szimpátia itt is nagy előnyt nyújthat a „versenyben résztvevőknek”.
- Magabiztosság: Egy vezetőnek rendelkeznie kell magabiztos fellépéssel, máskülönben sehol nem veszik majd komolyan!
- Tapasztalat és szaktudás: Ahhoz, hogy valakiből ne csak vezető váljon, hanem egyben jó vezető is, rendelkeznie kell kellő tapasztalattal, és szaktudással is. Nem is beszélve arról, hogy egy vezetőnek folyamatosan naprakésznek kell lennie a szakterülettel kapcsolatban.