Állásinterjún adjunk a külsőségekre is

Nem elég egyszer kihangsúlyozni, hogy az első benyomás mennyire fontos. A külsőnkre is nagyon oda kell figyelni, mert sokat elárulhat rólunk, holott még meg sem kell szólalnunk. Fordítsunk gondot arra, hogy hajunk, és körmünk ápolt legyen.

Férfiak esetében a körmök mindig lekerekítettek legyenek, nőknél pedig a műköröm ne legyen teljesen kirívó.

Az öltözékre is oda kell figyelni. Természetesen az öltözködési szokások megváltoztak, ha az üzleti életről beszélünk. Sokkal lazább, és kötetlenebbek a szokások. Nagyban függ öltözködésünk attól, hogy milyen céghez megyünk interjúra. Általánosságban elmondható, hogy férfiaknál egy elegáns ing, hozzá illő nadrág, és cipő teljesen elfogadott. A hölgyek nyugodtan felvehetnek szoknyát is.

Muszáj szót ejteni a borostáról. A nyugati kultúrában, mint például Amerikában, az üzleti életben egyáltalán nem elfogadott a férfiaknál, hiszen ez az ápolatlanságot jelképezi számukra. Más nyugati kultúrákban, mint itt Európában nincs kőbe vésve, hogy a borosta ápolatlanságot jelentene.

Mi a helyzet a kiegészítőkkel? Fontos, hogy ne vigyük túlzásba őket. Egy karóra, mint kiegészítő feldobhatja öltözékünket. A karkötőkre is ugyanez mondható el, de figyeljünk arra, hogy lehetőleg ne legyen tele a karunk karkötőkkel.

Férfiaknál a nyakkendő jól mutat egy-egy inghez, de ha tavasszal, vagy nyáron megyünk el egy interjúra, akkor elhagyható.

S mit fontos ez, hogy alkalomhoz illően öltözködjünk?

  • A HR-eseknek meglesz az első pozitív benyomása rólunk, ha jól nézünk ki, az már fél siker…
  • Nem jó, ha feszengünk állásinterjú közben. Természetes, hogy ilyenkor egy kicsit izgulunk, hiszen szeretnénk, hogy jól sikerüljön. Ugyanakkor nem mindegy, hogy érezzük magunkat a bőrünkben. Ha kedvenc ruhánkat vesszük fel, akkor első körben már azt elérjük, hogy ne érezzük kényelmetlenül magunkat.
  • Harmadszor pedig, a ruha öltöztet.

További cikkek

A kapunyitási pánikA kapunyitási pánik

A kapunyitási pánik a fiatalokra jellemző, és legfőképpen a diplomásokat érinti. Az egyetem elvégzése után sokan kilátástalannak tartják helyzetüket. A „kényelmes” életet felváltja a valódi nagybetűs élet. Ez azzal kezdődik,