A kiégés tünetei az alábbiak lehetnek!

Azt tapasztaljuk magunkon, hogy egy ideje fáradtak, és levertek vagyunk? Korábban mindig szívesen jártunk be munkahelyünkre, viszont egy ideje már görcsbe rándul a gyomrunk, ha a munkára gondolunk? Unottan, és kedvetlenül végezzük munkánkat, s egyfolytában az órát bámuljuk? Kollégáinkkal és családunkkal sem jövünk ki, mert a bennünk lévő feszültséget rajtuk töltjük ki?

Amennyiben ezeket a tüneteket tapasztaljuk magunkon, elképzelhető, hogy a kiégés tüneteivel szemben találjuk magunkat. Eljön az a pont minden munkavállaló életében, amikor váltani kell munkahelyet. Egyszerűen megérezzük azt, hogy már nem szeretjük, amit csinálunk, számunkra nem tud újat mutatni a terület, ahol dolgozunk. Nincs is ezzel semmi baj, csak idejében lépni kell, nehogy testi tünetek is jelentkezzenek rajtunk. Teljesen érthető ez, ha valaki már 5-10 éve csinálja ugyanazt a munkát. Mit tehetünk akkor, ha ezeket a tüneteket tapasztaljuk magunkon?

  • Elsősorban ténylegesen le kell tisztázni magunkban, hogy mást szeretnénk csinálni, s valóban emiatt vagyunk ingerlékenyebbek, fáradtak, és nyűgösek.
  • Ha valóban ez a baj, akkor kettő dolgot tehetünk. Amennyiben multinacionális vállalatnál dolgozunk, s szeretnénk a cégnél maradni, és megoldható, akkor kérhetjük áthelyezésünket egy másik osztályra. Ebben az esetben mondjuk el őszintén a vezetőségnek, miért akarunk munkakört váltani, s győzzük meg őket, hogy áthelyezésünkkel a vállalat is jól járhat.
  • Ha kiscégnél dolgozunk, akkor nagyeséllyel másik vállalatnál kell folytatnunk pályafutásunkat, de megéri meghozni ezt az áldozatot, ha meg szeretnénk teremteni lelki békénket.

További cikkek