Sajnos elmondható, hogy manapság egyre többen, és gyakrabban mondanak fel a munkahelyükön. Az aktív álláskeresés népszerűvé vált az elmúlt időszakban. Ez azt jelenti, hogy az alkalmazottak akkor is keresnek álláslehetőséget, ha éppen van munkájuk. Az online lehetőségeknek köszönhetően bármikor lehet találni jobb állást. Mi az oka annak, hogy sokan felmondanak munkahelyükön?
- A nem megfelelő munkakörülmények: Az állandó túlórázás, a ki nem fizetett túlórák előbb vagy utóbb felmondáshoz vezethetnek
- Mérgező munkakörnyezet: Ahol állandóan csak az áskálódás megy egymás ellen, ott nem lehet hatékonyan, és nyugodtan dolgozni. Amennyiben nem megfelelő a munkahelyi légkör, akkor a dolgozók könnyűszerrel hagyhatják ott a munkahelyet.
- Kevés fizetés: 10, 11, 12 órázás, a semmiért! Szokták mondani az alkalmazottak. A legtöbb esetben sajnos helytálló ez a megfogalmazás. A dolgozók nincsenek megfizetve, így motivációjuk is csökken.
- A vezető viselkedése: A felmondásra rányomhatja a bélyegét ez is. Fontos, hogy jól kijöjjünk a főnökünkkel, mert máskülönben könnyedén pokollá változtathatja mindennapjainkat a munkahelyen. Ha nem vagyunk jóban a főnökkel, akkor nem tudunk teljes odaadással dolgozni. Az állandó összetűzések, és feszültségek pedig hova máshova vezethetnek, mint a felmondáshoz.
- A munkánk semmi újat nem tud mutatni a számunkra: Ha így érzünk, és más területen próbálnánk szerencsét, akkor adjuk be felmondásunkat! Ne várjuk meg a kiégés tüneteit!
- Továbbképzések, és a fejlődés hiánya: Nem kapjuk meg a szükséges továbbképzést a munkához? Úgy érezhetjük, nincs értelme maradnunk.