Kényelmetlenül érezhetjük magunkat egy megbeszélésen, ha azt érezzük, hogy üzleti partnerünk nem figyel ránk. Nyomogatja a telefonját, elküld egy-két üzenetet, s közben azt mondja nekünk: „Mondd nyugodtan-figyelek közben, csak 1-2 e-mailt el kell küldenem!”
Tulajdonképpen meg is kaptuk a választ, mit is jelent a multitasking kifejezés. Több dolgot csinálni egyszerre. Feltehetjük a kérdést magunknak, valóban lehet-e több dolgot csinálni egyszerre?
A fenti példa mutatja, hogy az esetek többségében nem. Hiába beszélnének hozzánk, úgy is az e-mail megfogalmazására figyelnénk, s nem arra, amit a partnerünk mond nekünk. Kutatások kimutatták, hogy a multitasking nem vezet hatékonysághoz. Megírunk egy e-mailt, közben a fülünkön már a telefon van, és még azt sem tudjuk mi célból telefonálunk. Az egésszel csak magunkat fárasztjuk le agyilag, így nem kell csodálkozni, hogy napvégére zombiként térünk haza. Mit tegyünk annak érdekében, hogy ne őrültek módjára dolgozzunk?
- Rendszerezzük a napi teendőket. Vegyük előre azokat a feladatokat, amelyek nem tűrnek halasztást. A kevésbé fontos projekteket pedig halasszuk későbbre!
- Értekezletek, megbeszélések, határidők! Nem egyszerű lavírozni közöttük, de könnyen segíthet rajtunk egy határidőnapló! Használjuk telefonunkat, ha ez könnyebbséget okoz számunkra.
- Ha abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy titkárnőnk van, aki a kezünk alá dolgozik, kérjük meg, hogy rendszerezze a napi/heti teendőinket, ezzel levesszük a sújt a vállunkról!
A legfontosabb, hogy minden elvégzendő feladatra hagyjunk elegendő időt, és ne csapjuk össze! Nem érünk el célt azzal, ha a soron következő határidős feladatba is belekezdünk, vagy egyszerre csináljuk a kettőt, mert egyik mindig háttérbe fog szorulni, és a kívánt eredmény nem lesz megfelelő!