Az Erasmus+ program támogatja a hallgatókat

A munkarőpiaci elvárásoknak jobban megfelelnek azok az egyetemisták, akik részt vettek vagy részt vesznek az Erasmus programokban. Vonzóbbak a karrierlehetőségeik, a programban részt vevő egyetemek pedig jobb helyzetben vannak ahhoz, hogy megfeleljenek a munkaerőpiaci igényeknek – jelentette ki az Európai Bizottság oktatásért, kultúráért, ifjúságpolitikáért és sportügyért felelős biztosa az oktatási program hatását mérő jelentés bemutatásakor.

Navracsics Tibor szerint az Erasmus+ program lehetővé teszi a fiatalok számára, hogy helyt álljanak a modern munkaerőpiacon és a mindinkább összetett társadalomban. A jelentés szerint az Erasmus+ segíti a diákokat abban, hogy megtalálják a kívánt életpályát és gyorsabban állást találjanak. Külföldi tapasztalataiknak köszönhetően meg tudják változtatni tanulmányaikat, hogy azok jobban illeszkedjenek törekvéseikhez, legtöbbjük a diplomaszerzéstől számított három hónapon belül elhelyezkedett. Mint írták, az együttműködési projektek a részt vevő egyetemek többségét felkészítette a digitális átalakulásra. Az új technológiák, valamint az innovatív oktatási és tanulási módszerek alkalmazása hozzájárult az egyetemek nemzetközi együttműködési és innovációs kapacitásának erősítéséhez. A részt vevő egyetemek nyitottabbak arra, hogy a vállalati szféra munkatársait is bevonják az óráikba. 2014 és 2018 között több mint 2 millió felsőoktatásban részt vevő diák és oktató tanult, gyakornokoskodott, illetve tanított külföldön az Erasmus+ program keretében. Ugyanezen időszakban mintegy ezer felsőoktatási intézmény közötti Erasmus+ stratégiai partnerség, valamint 93, egyetemek és vállalkozások közötti tudásfejlesztési szövetség részesült uniós finanszírozásban.

Forrás: orientpress.hu

További cikkek

Telítődik az álláspiacTelítődik az álláspiac

Nőtt az álláshirdetések száma. Az újbóli munkaerőhiányt a diákok foglalkoztatása jelenthet részben megoldást, az ugyanis hamar kiderült, hogy a járvány miatt külföldről hazatért munkavállalók nem időznek sokáig a magyar munkaerőpiacon.