Úgy tűnik, hogy kevesebb sört isznak az emberek, emiatt a nagy sörgyártó cégnél több ezer munkavállalótól terveznek megválni. A negatív folyamatok a cégnél már az elmúlt évben megkezdődtek.
A Heineken több ezer munkavállalót tervez elbocsátani globálisan a gyenge eladási adatok miatt, mivel az egészségtudatos fogyasztók kevesebb sört vesznek – írja a HVG a Bloomberg alapján. A fogyasztás visszaesése 2025-ben jelentkezett, ami rontotta a bevételeket és nyomást gyakorolt a cég eredményére. A vállalat emiatt költségcsökkentésbe kezd, ennek része a munkaerő leépítése. A Bloomberg értesülése szerint a létszámcsökkentés nagysága több ezer főre rúghat.
A Heineken korábban már átszervezte a digitalizációs és technológiai részlegeit, és az amszterdami központban is érintett munkakörök átalakulnak. A cég célja, hogy hatékonyabbá tegye működését a gyengébb keresleti környezetben. A leépítés hátterében részben az áll, hogy a fogyasztók költségtakarékossági okokból gyakran olcsóbb termékeket választanak vagy kevesebbet isznak.
Forrás: hrportal.hu




