Amikor új munkát keresünk, sokszor az van a fejünkben, hogy minél hamarabb találjunk új állást. A hátunk közepére kívánjuk az állásinterjúkat, az önéletrajz, és a motivációs levélírást. Ne feledjük, hogy mindez hozzátartozik az álláskereséshez. Egy vállalat meginvitált bennünket egy állásinterjúra. Itt a remek alkalom, hogy megkapjuk az állást. Mit tehetünk annak érdekében, hogy a lehető legjobbat hozzuk ki magunkból?
Bizonyára ismerős a szituáció, hogy egy állásinterjún magunkat reklámozzuk, tehát el kell tudni adni magunkat. Senki nem szereti magát rossz fényben feltüntetni, mert akkor tutira nem kapnánk meg az állást. Ilyenkor felmerülhet az a kérdés, vajon megéri-e füllenteni annak érdekében, hogy felvegyenek bennünket?
Természetesen mondjuk el magunkról mindent, milyen tapasztalatot szereztünk az elmúlt évek folyamán, milyen végzettségünk van, és miben vagyunk erősek. Ha az álláshirdetésben nem felelünk meg egy-két elvárásnak, az még nem jelenthet akadályt, hogy felvegyenek bennünket. Hazudni nem érdemes, mert az első napokban úgy is kiderül, hogy nem értünk a számítógépes programhoz. Amennyiben rákérdeznek, hogy minden kitételnek megfelelünk-e, és ha nem, nyugodtan mondjuk, hogy gyorsan el tudjuk sajátítani az ismereteket. Az állásinterjún nem arra kíváncsiak, hogy mennyire vagyunk tökéletesek, egyébként is, ha túlságosan fényezzük magunkat, előbb vagy utóbb gyanússá válhatunk.
Egy interjún nemcsak az erősségeinkre lehetnek kíváncsiak, hanem a gyengeségeinkre is. Hogy tudjuk ezt tálalni, hogy jól jöjjünk ki a helyzetből? Mondjunk el őszintén egy kellemetlen szituációt, ami megtörtént velünk, de ellensúlyozzuk azzal, hogyan oldottuk meg a helyzetet. Ezzel is kihangsúlyozhatjuk azt, hogy miben vagyunk erősek.
Mindent egybevetve érdemes őszintének lenni az interjún, mert így nem kell megjátszanunk magunkat, és sokkal hitelesebbnek tűnünk a HR-esek szemében!