Amikor munkát keresünk, rengeteg szempont alapján válogathatunk a lehetőségek közül: Home Office munkák, nappali, és éjszakai lehetőségek közül is választhatunk. Nem sok szó esik az éjszakai munkavégzésről, ezért vegyük át azokat a szempontokat, amelyeket érdemes róla tudni:
- Vannak, akik kifejezetten szeretnek éjszaka dolgozni, míg mások egyszerűen rühellik. Ha figyelembe vesszük, akkor elmondható, hogy az éjszakás műszak mindig „nyugodtabb”, mert sok helyen csak az adminisztrációt kell megcsinálni. Persze van, amikor több a munka, és olyan is van, amikor kevesebb.
- Ha azon gondolkodunk, hogy beadjuk jelentkezésünket éjszakai pozícióra, jó, ha tudjuk, hogy 12 órát kell majd dolgoznunk. Ez jellemző ugyanis a legtöbb vállalatra. Amennyiben 12 órában dolgozunk, akkor előfordulhat, hogy hónapban csak 14-15 napot kell dolgozni.
- Éjszaka tervezünk dolgozni? Ha felvesznek bennünket, fokozatosan próbáljuk hozzászoktatni szervezetünket a megváltozott körülményekhez! Feküdjünk le napközben, hogy éjszaka fenn tudjunk maradni!
- Pozitívumként könyvelheti el az éjszakai munkavállalás, hogy aki éjszaka dolgozik, műszakpótlékot kap. Ez ugyanis minden olyan alkalmazottnak jár, aki éjjel végez munkát.
- Nemcsak pozitívumai vannak az éjszakai munkának, hanem hátrányai is: A szervezetünket igenis megterhelheti az, hogy éjszaka felvagyunk. Másnap úgy érezhetjük magunkat, mintha másnaposak lennénk. Energiaital, és kávé hosszútávon káros lehet a szervezetünkre nézve! Kell egy időszak, mire sikerül átállítani szervezetünket a fordított életvitelhez!