Amikor állást keresünk, sokféle módon tehetjük ezt meg. Ha gondoljuk, átböngészhetjük az újságok hasábjait, hátha rátalálunk az ideális lehetőségre. Segítségül hívhatjuk a különböző állásportálokat is, ahol kulcsszavak segítségével az éppen aktuális lehetőségeket olvashatjuk. A közösségi oldalakon is vannak álláshirdetések, azonban ezekkel nagyon vigyázzunk, mert a többségük nem megbízható!
Ugyanakkor jó, ha rendelkezünk egy kiterjedt kapcsolati hálóval, mert ez így nagyban megkönnyítheti helyzetünket. Gondoljunk bele, hogy ha ismerősünk segítségével kerülünk be egy céghez, nem kell átesnünk a kötelező körökön, mint például az állásinterjún. Természetesen önéletrajzot írnunk kell, de elegendő lesz egy elbeszélgetésen részt venni, ahol már a részleteket beszélhetjük meg a HR-essel.
Barátunknak, vagy egyetemi társunknak köszönhetően olyan pozícióban dolgozhatunk, amely megfelel az elvárásainknak. Ugyanakkor ezzel neki is segíthetünk, mert számos olyan vállalat van, ahol a „beszervezést” jutalmazzák.
Az egyetemi kapcsolatokat azért is jó, ha nem szakítjuk meg, mert soha nem tudhatjuk, kit hová sodort az élet. Sokszor az egyetemi évek alatt nem mindig kerül szóba a munkahely, legfőképpen a bulizásé, és a vizsgáké a főszerep. Azonban ha jó kapcsolatokat ápoltunk szaktársainkkal, a későbbiek folyamán mindezt fel tudjuk használni karrierünk egyengetésére is.
Miért is jó, ha ismerősökkel dolgozhatunk együtt?
- Sokkal könnyebben tudunk beilleszkedni a szervezetbe, úgy ha tudják a kollégák, kinek vagyunk az ismerőse!
- Közvetlenebbül tudunk viselkedni már az első perctől kezdve!
- Nem érezhetjük annyira idegennek a munkakörnyezetet!
A kapcsolatok még ma is döntőjelentőséggel bírnak a munkaerőpiacon!