Tök jó! Van egy munkahelyünk, ahová szeretünk bejárni Hosszú évek óta, vagyunk megbízható munkaerői a vállalatnak. Egyébként is nagyon kevesen mondhatják el magukról, hogy szeretik azt, amit csinálnak. Azonban egy napon arra megyünk be, hogy a főnök behívat bennünket az irodájába! Tudjuk jól, ha munkakezdés előtt hívnak be minket, az sok jót nem jelenthet. A főnök közli velünk, hogy elbocsát bennünket, foghatjuk a sátorfánkat. Értetlenül állhatunk a helyzet előtt, különösen akkor, ha nem is indokolja meg döntését. Mit tehetünk ilyenkor?
- Ha huzamosabb ideig dolgoztunk a vállalatnál, akkor vázoljuk fel neki, hogy röviden mégis indokolja meg, miért bocsát el bennünket. Ennyit megérdemlünk mi is, ennyi év eltelte után.
- Fontos, hogy ne akadjunk ki nyilvánosan. Persze a többiek is tudomást fognak szerezni távozásunkról, de ne rendezzünk jelenetet. Ezzel csak magunknak árthatunk.
- Amennyiben a vezető normálisan köszön el tőlünk, úgy mi is tegyük ugyanezt. Fontos, hogy lehetőleg békében jöjjünk el volt munkahelyünkről.
- Legyünk észnél, és szedjük össze magunkat! Természetesen adnak időt arra, hogy összepakoljuk holminkat! Az évek során számos kapcsolatot kialakíthattunk. Ha van rá lehetőség, semmilyen adatot ne hagyjunk a számítógépen.
- Fontos, hogy minél hamarabb túltegyük magunkat a dolgon. Érthető, hogy érvágásként ért bennünket az elbocsátás, de koncentrálni kell a jövőre is.
- Ne aggódjunk amiatt, hogy új munkahelyet kell találnunk. Kellő tapasztalatunk van a szakmában, így könnyűszerrel találhatunk másik helyet! Ne feledjük, hogy a vállalatoknak mindennél fontosabb a munkahelyi tapasztalat!
- A sikeres munkakeresés érdekében bevethetjük kapcsolatainkat is! Amennyiben jó kapcsolatokkal rendelkezünk, úgy jelenlegi helyzetünkön könnyíthetünk.
Tekintsünk pozitívan a jövőre, mert következő munkahelyünk lehet, hogy még sokkal jobb lesz az előzőnél! …