Adatrögzítőként szeretnénk dolgozni? Ezeket kell tudni erről a munkáról!

A vállalatoknak szükségük van adatrögzítő munkavállalókra, akik megcsinálják az adminisztrációs feladatokat. A pozíció betöltéséhez rendelkezni kell legalább középfokú végzettséggel, de bizonyos esetekben a vállalatok OKJ-s képesítést is megkövetelhetnek a munkavállalóktól!

Az elvégzendő feladatok közé az alábbiak tartozhatnak:

  • adatok felvitele számítógépes rendszerbe
  • jelentések készítése, és nyomtatása
  • a vállalat honlapjának frissítése megadott információk szerint!

Egy adatrögzítős munkakörbe beletartozhat még:

  • a telefonok kezelése, ügyfelekkel történő kommunikáció
  • prezentáció készítése a vezetőség számára, megadott instrukciók alapján,
  • számlák kezelése, fontos levelek postára adása stb.

A pozíció betöltéséhez a munkavállalónak a középfokú végzettségen, OKJ-n kívül rendelkeznie kell számítógépes ismeretekkel, jó kommunikációs készséggel, és tapasztalattal is. A tapasztalt munkaerőt szeretik a cégek, mert nem kell sokat vesződni a betanítással. Munkalehetőségeket találhatunk különböző álláskeresési portálokon, vagy keressük fel a vállalatok honlapjait is, s nézzük meg a karrierfület!

További cikkek