Sajnos a stressz jelen van mindennapjainkban, hiszen megannyi területen helyt kell tudnunk állni. Ha már családunk van, akkor a gyerekeket el kell vinni iskolába, vagy óvodába, ráadásul mindezt időre. Utána be kell érnünk a munkahelyünkre, és fel kell vennünk a napi ritmust. Egyik megbeszélés, és értekezlet jön a másik után, ráadásul prezentációt is készítenünk kell a következő napra. Mindennek a tetejébe még a főnöknek is meg kell csinálnunk pár kimutatást. Végezzünk időre, majd mehetünk a gyerekekért, utána pedig haza.
Akkor is ki lehetünk téve a stressznek, ha még nincsen családunk, mert a munkahelyen ugyanúgy hozni kell a kívánt teljesítményt. Egy idő után felgyülemlik bennünk a stressz, ha nem adjuk ki magunkból. Ilyenkor azt érezhetjük, hogy idegesebbek vagyunk, visszaszólunk kollégáinknak, pedig nem is szolgáltak rá. Mit is tehetünk annak fejében, hogy csökkentsük a stresszt, és kiegyensúlyozottabbak legyünk?
- Munkaidő után felejtsük el a munkát. Sokan hajlamosak lehetünk még jóval munkaidő után is azon pörögni, vajon elvégeztünk-e mindent, rendben megcsináltuk-e a feladatokat. Ha vége a munkának, ne agyaljunk ezeken, inkább a maradék időt fordítsuk magunkra.
- Menjünk el sportolni, vagy edzeni! A mozgás csak jót tehet számunkra, felfrissülhetünk testileg-és, szellemileg is. Nem is beszélve arról a jótékony hatásáról, hogy segít kiadni a bennünk lévő feszültséget. Találjuk meg a hozzánk legközelebb álló sportot, és illesszük be a mindennapjainkba.
- A reklámokból özönlenek ránk a különféle stressz oldó, és nyugtató tabletták. Persze, sokkal könnyebb lehet beszedni naponta 2-őt, de inkább engedjük el ezt a módszert. Ha már annyira ragaszkodunk a „gyógyszeres kezeléshez”, akkor inkább fogyasszunk nyugtató teát!
- Adjuk ki magunkból mindazt, ami bennünk van. Mondjuk el párunknak, vagy keressük fel legjobb barátunkat/barátnőnket. Olyan embert keressünk, aki a legjobban ismer bennünket, mert ők tudnak tanácsot adni számunkra, mit tegyünk. Jót tehet számunkra az, ha kiadjuk magunkból a dolgokat!