A budapesti gazdasági Egyetem doktori iskolást indít

dr. Losoncz Miklós kutatóprofesszor vezeti majd a szeptembertől induló Vállalkozás- és Gazdálkodástudományi Doktori Iskolát a Budapesti Gazdasági Egyetemen. A doktori iskola a magyar felsőoktatási térben hiánypótló, unikális képzést kínál, amelyből mind az akadémiai karrierpálya iránti érdeklődők, mind a gazdasági gyakorlattal szoros kapcsolatban állók profitálhatnak.

A doktorin végző hallgatók magasan képzett, innovatív megközelítésekre nyitott szakemberekként, oktatóként, kutatóként léphetnek majd ki a munkaerőpiacra. Magyarország nemzetgazdaságának kulcsszereplői a kis- és közepes vállalkozások. A BGE az alkalmazott tudományok egyetemeként és Magyarország meghatározó gazdasági felsőoktatási intézményeként jelentős teret ad a kkv-kat érintő képzési tematikáknak. Ennélfogva az egyetemen – a tématerülethez kapcsolódóan – számos alap- és mesterképzés folyik. Példaként említhető a gazdálkodási és menedzsment alapszakon működő vállalkozásszervező szakirány, a finn üzleti oktatási modell mintájára indított, új képzési módszereket fölsorakoztató Team Academy szakirány, illetve a 2015-ben debütált vállalkozásfejlesztés mesterszak, amely mára – a jelentkezési adatokat figyelembe véve – hazánk egyik legnépszerűbb programjává vált. Az egyetem az oktatáson és tehetséggondozáson túlmenően kiemelten kezeli a tématerülethez kapcsolódó tudományos tevékenységek folytatását és ösztönzését. A vállalkozói kultúra terjedését és erősítését elősegítendő 2017-ben létrehozta a BGE Budapest LAB Vállalkozásfejlesztési Központot, amely tudásmegosztással járul hozzá a hazai kkv-k fejlesztéséhez.

Forrás: piacesprofit.hu

További cikkek

Emelkedtek a bérekEmelkedtek a bérek

A Központi Statisztikai Hivatal jelentése szerint júliusban 7,9 százalékkal magasabb volt a bruttó és a nettó átlagkereset, mint egy évvel korábban. A béremelkedés mértékét a költségvetési szférában folytatódó kiigazítások és