A tapasztalt magyar munkaerőre van szükség

e-kereskedelem

Vannak még tartalékok a magyar munkaerőpiacon, az elkövetkező időszakban az e-kereskedelem területén várható nagyobb igény. Az átalakulóban lévő munkafeltételek mellett figyelembe kell venni a gazdaság termelékenységét.

Idén csökkent a cégek munkaerő-kereslete, és azon belül is változások rajzolódnak ki: míg korábban egy rövid időre fellendült a külföldi munkavállalók iránti igény, most leginkább szakképzett munkaerőre, magyar munkavállalókra van kereslet – közölte a Man at Work munkaerőkölcsönző cég. „Bár jelenleg a cégek óvatosabban bővülnek – van, ahol most egyáltalán nem is vesznek fel új embereket, csak az elmenőket pótolják -, akkor is döntően a szakképzett magyar munkaerőt keresik. Biztosak vagyunk benne, hogy még idén látunk változásokat a munkaerő-kölcsönzés területén is, legalábbis bizonyos szektorokban” – mondta Baradits Bulcsú üzletágvezető.

Több munkaerőre lesz szükség a webshopok és nagykereskedések raktáraiba, logisztikai területekre, vagy mondjuk a kiszállítás lebonyolításához. A szakember véleménye szerint, míg nyáron a vendéglátás vagy a mezőgazdaság terén lehetett fellendülést tapasztalni, úgy most az e-kereskedelem szempontjából várható erős időszak. Közelegnek a Black Friday ajánlatok, amelyek hazánkban nem korlátozódnak egyetlen hétvégére, így a karácsonyi vásárlási láz akár már október végén, november elején elkezdődhet.

A hazai munkaerőpiac aktualitásairól volt szó a budapesti HR Fest nevű rendezvényen is. Panyi Miklós, a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára szerint még vannak tartalékok, ami nagyságrendileg további 300 ezer fő. E tartalék nagyrészt fiatalokból, idősebb korosztály tagjaiból és alacsonyabban képzett vidéken élő inaktívakból áll. Szerinte az elmúlt időszakban indult munkaerőpiaci programok is ezeket a csoportokat kívánják elérni és bevonni őket a magyar munkaerőpiacra.

A munkaerőpiac feszességére tekintettel e tartalékok mellett természetesen továbbra is kiemelt figyelmet kell fordítani a munkavállalói mobilitásra, a szak- és felnőttképzésre, a magyar gazdaság termelékenységének növelésére, a digitalizációban, automatizációban rejlő lehetőségekre – hangsúlyozta.

Forrás: mfor.hu

További cikkek