A vállalatok hosszútávon szeretnének sikeresek, lenni. Ehhez azonban eredményeket kell elérni. A munkavállalókon múlik leginkább, hogy a kitűzött célokat el tudja-e érni a cég. A munkáltatók is ügyködnek azon, hogy a dolgozók még inkább összecsiszolódjanak. Olyan programokat szerveznek, amelyek megfelelnek egy csapatépítő tréningnek is. Azonban egy csapatépítő funkcionálhat pusztán szórakozásként is, amikor a dolgozók kiengedik a fáradt gőzt, és szimplán csak jól érzik magukat. A vállalat nem szervezhet negyedévenként csapatépítőt, de ha alapból jó közegben dolgozunk, akkor mi is szervezhetünk közös programokat.
- Természetesen ez nagyban függ attól is, hogy milyen korosztállyal dolgozunk együtt. Ha fiatalok vagyunk, és egyidősek a munkatársaink, akkor könnyebben meg lehet szervezni az összejöveteleket, akár munka után is. Fiatalként is ki lehet jönni a 40-50 éves korosztállyal, de a programok szervezésénél itt már számítani kell arra, hogy sokuknak családjuk van.
- Milyen programokat lehet szervezni? Szervezettől, korosztálytól és érdeklődéstől függ. Vannak, akiket a foci érdekel leginkább. Ha többnyire férfiakkal dolgozunk együtt, akkor ez lehet egy opció. Ha egyenlő arányban vannak nők, és férfiak is a csapatban, lehet szervezni akár közös bowlingozást is.
- Szórakozóhelyen is jól lehet érezni magunkat. Olyan disco-k is vannak, ahol kifejezetten nem ciki, ha a középkorosztály is megfordul.
- Amennyiben a csapat nem disco párti, akkor pub-ban, vagy kocsmában is ki lehet engedni a fáradt gőzt, akár hétköznap, vagy péntek esténként. Egy pohár bor, vagy sör még senkinek nem ártott meg…
- Ha az idő engedi, a szabadban lehet szervezni bográcsozást, vagy nyársalást. Nincs is jobb egy evős-ivós összejövetelnél.
A programok által összeszokottabb lehet a csapat, de még jobb az, ha magunktól szervezzük meg az eseményeket. Ez mutatja meg leginkább a csapatszellemet.