Erről nagyon keveset szoktunk beszélni, de figyeljünk arra, hogy a munkaköri leírást nagyon alaposan olvassuk el, ha felvételt nyertünk egy céghez. Azért is, hogy a későbbiekben ne érje szó a ház elejét, meg persze legyünk tisztában azzal, mit is kell csinálnunk. Na de mit tartalmaz pontosan egy munkaköri leírás? Nézzük meg közelebbről:
- Először is, egyedi munkaköri leírásban fel kell tüntetni a munkakör azonosítóit (megnevezés, munkakört betöltő neve, a felettes munkakör megnevezése stb)
- Meg kell határozni a pontos célját a munkakörnek. Megtudhatjuk, munkakörünknek mi a pontos célja, azért hogy a vállalat sikeréhez hozzájáruljunk.
- Bele kell foglalni a fontosabb felelősséget, és feladatokat. A feladatokat kellő részletességgel kell ismertetni.
- A munkakör követelményeit is fel kell tüntetni, (milyen tudásra, készségre, és tapasztalatra lesz szükségünk ahhoz, hogy elvégezzük a kitűzött feladatokat)
A munkaköri leírás olyan információkat hordoz magában, amelynek segítségével azonosítható a munkakör. A munkaköri leírásban is fel lehet tüntetni a fizetési státuszt, de ezt inkább a munkaszerződésbe szokás beleírni. Az egyedi munkaköri leírásnak számos felhasználási módja létezik. Felhasználhatók álláshirdetések megírásakor, egyéb információkat biztosítva a meghirdetett állásról. Felhasználható még arra is, hogy információt nyújtson a jelentkezőkkel történő elbeszélgetéshez, valamint betanítási programhoz is.
Amennyiben kérdésünk van a munkaköri leírással kapcsolatban, ne szégyelljünk kérdezni, a HR-esek készséggel segítenek nekünk a felmerülő kérdések megválaszolásában. Kérdezzünk rá mindenre, ami számunkra nem világos, különösen a kezdeti időszakban.