Elérkezett az állásinterjú napja! Próbáljuk meg ne úgy felfogni, mint egy próbatételt, hanem mint egy beszélgetést. Napjainkban a jelentkezők sokkal kedvezőbb helyzetben vannak, mint korábban, mivel a vállalatok munkaerőhiánytól szenvednek. A cégeknek is az a fő célkitűzése, hogy az új jelentkezőket minél könnyebben fel tudják venni. Az interjútípusokból szerencsés, ha barátságos és őszinte interjún vehetünk részt, mert lehetőségünk lesz a visszakérdezésre. Természetesen ne úgy képzeljük el, hogy az interjúztató minden szavába belevágunk. Amire kíváncsiak vagyunk, és úgy gondoljuk, hogy az interjúból nem derült ki, és az álláshirdetésből sem, akkor kérdezzünk bátran. Milyen kérdéseket tehetünk fel a HR-esnek?
- A vállalat téríti-e az étkezésünket? Jár-e számunkra munkaebéd. Vannak olyan vállalatok, amelyek biztosítják a napi egyszeri étkezés lehetőségét. Nappali műszaknál az ebédet jelenti, éjszakai műszaknál a vacsorát.
- Kulcsfontosságú kérdés szokott lenni az interjúkon a munkába járás költsége. A cégek nagy része a fizetésen felül téríteni szokta a munkába járás költségét. Ez az útiköltség 86%-át jelenti, legyen szó autóval, vagy tömegközlekedési eszközzel történő munkába járásról.
- Kell-e viselnünk munkaruhát? Ez is sarkalatos kérdés szokott lenni, és nem mindenesetben szerepel az álláshirdetésben, de sokszor még az interjún sem kerül szóba. Nyugodtan kérdezzünk rá erre is. Amennyiben felvesznek minket, nehogy ebből legyen probléma!
- Munkajellegből adódóan, ha van lehetőség Home Office-ra, nyugodtan érdeklődjünk a lehetőség felől.
Fontos, hogy minden olyan kérdést tegyünk fel, amely érdekel bennünket. Ne maradjon bennünk kérdés, ha felvesznek, akkor könnyebben tudjunk mérlegelni, hogy elfogadjuk-e az ajánlatot, avagy sem!