Ma már megdőlni látszik az a tény, hogy csak akkor keresünk munkát, mikor valóban szükségünk van rá. Az élethosszig tartó munkahely fogalma mára már felértékelődött. Régen természetes volt, hogy egy munkavállaló 18. életévét követően elhelyezkedett egy cégnél, és egészen nyugdíjas koráig ott dolgozott. Esetleg egy munkahelyváltás volt egész életében.
Megváltozott a világ. és vele a munkavállalói szokások is. Egy kutatás kimutatta, hogy akkor is nézelődünk álláslehetőségek után, amikor van stabil munkahelyünk. Még mindig az álláskereső portálokat vesszük igénybe, köszönhetően a digitalizációnak. Csupán pár kattintás, és máris böngészhetünk a különböző lehetőségek között. Nem is beszélve arról, hogy megannyi online portál áll rendelkezésünkre. Ha szeretnénk értesülni a legfrissebb lehetőségekről, pár kattintással feliratkozhatunk a hírlevélre is.
Most feltehetjük a kérdést, hogy miért nézelődünk lehetőségek iránt, amikor van munkahelyünk? Egyrészt a kíváncsiság miatt, másrészt pedig tisztában szeretnénk lenni piaci értékünkkel. A kereslet és a kínálat oda vissza működik a munkaerőpiacon. A cégek is keresik a tehetséges munkaerőt, így bármikor megtalálhatnak minket különböző ajánlatokkal. Különösen akkor, ha a LinkedIn portálon fent vagyunk. A munkavállalók, vagy álláskeresők tisztában vannak képességeikkel, így könnyedén tudnak mérlegelni, hogy elfogadják-e a felkínálkozó lehetőséget.
Az önéletrajz döntő jelentőségű álláskeresési szempontból. A HR-esek pár másodperc alatt döntenek sorsunk felől, elég, ha ránéznek önéletrajzunkra. Ezért nem elég egyszer kihangsúlyozni, hogy önéletrajzunk legyen figyelemfelkeltő, és könnyen áttekinthető. Használjuk ki az internet nyújtotta lehetőségeket, és szemezgessünk a különböző sablonok közül.