A takarékoskodás egyáltalán nem egyszerű feladat, hiszen havonta vannak kötelező kiadásaink, valamint a fennmaradó költségből meg kell tudnunk élni. Ráadásul érdemes a nyugdíjas évekre is valamennyit félretenni, mert senki nem tudja, hogy idős korunkra mennyi lesz a nyugdíj. Íme, néhány jó tanács, amely segíthet nekünk abban, hogy takarékoskodni tudjunk:
- Érdemes csinálni egy költségvetést, hogy havonta átlagosan mennyi a kiadásunk. Milyen kiadásaink lehetnek? Ha van személygépkocsink, akkor számolnunk kell a benzinnel, ha tömeg közlekedünk, akkor a bérlettel. Albérletben tengődünk? Muszáj minden hónapban kifizetni a bérleti díjat, valamint a rezsit is. Mindezzel megvagyunk, akkor megkapjuk azt az összeget, amelyből minden hónapban meg kell élnünk. Ezek tudatában félre tudunk tenni valamennyit!
- Jártunk főiskolára, vagy egyetemre, és sajnos nem az állam pénzén tanultunk? Amennyiben tanulmányainkra diákhitelt igényeltünk, akkor ezt is bele kell vennünk a kiadásokba!
- Nem szeretnénk életünk végéig albiban lakni? Természetesen ez érthető, hiszen egy saját lakás mégiscsak biztonságérzetet ad az embernek, és nem kell attól tartanunk, hogy bármelyik hónapban kitehetnek bennünket. Azonban ez rémisztő is lehet, hogy a fizetésünkből miként tudnánk venni egy lakást. Érdemes félretenni havonta legalább 8.000 Ft-ot, az évente 96.000-ret jelent. Lassan, de biztosan összegyűlhet az összeg saját lakásra!
- Kíváncsisak vagyunk, hogy mennyit költünk egy hónapban? Ebben az esetben ajánlott elrakni a nyugtákat, és hónapvégén összeszámolni a kiadásainkat. Ez elősegítheti azt, hogy miként tudnánk még jobban takarékoskodni!