Az álláskeresés soha nem egy felemelő érzés, de ha jelenleg nincs munkánk, akkor muszáj nekiállni. Az internetnek köszönhetően könnyedén ráakadhatunk különböző lehetőségekre, azonban fontos, hogy ne hamarkodjuk el a jelentkezést! Pár feltételnek ugyanis meg kell felelnünk, mielőtt beadjuk álláspályázatunkat egy vállalathoz!
Ha felvételt szeretnénk nyerni egy pozícióra, akkor neki áll állni az önéletrajzírásnak. Amennyiben nem tudjuk pontosan, hogyan kezdjünk hozzá, keressünk mintát az interneten. A Word program is tartalmaz önéletrajz mintát, ha nagyon nem találunk sablont a neten. Ügyeljünk arra, hogy a CV-t hibátlanul írjuk meg, ne legyen benne helyesírási hiba! Egy önéletrajz sohasem lehet összefüggő szöveg, tagoltan, és áttekinthetően kell beleírni az addig elért eredményeinket, tapasztalatainkat, iskolai végzettségünket.
Előnnyel indulhatunk, ha van egy HR ismerősünk, aki segít nekünk abban, hogyan is néz ki egy tökéletes önéletrajz…
Az álláshirdetést mindig alaposan olvassuk el! A vállalatok nemcsak önéletrajzot várhatnak el tőlünk, hanem motivációs levelet is. A motivációs levél egy összefüggő szöveg, amelyben leírhatjuk, miért mi vagyunk a legalkalmasabbak a pozícióra, mit várunk el a vállalattól, és mi az a +, amit hozzá tudunk tenni a vállalat sikeréhez!
Gondoljunk a ruházatra is! Hétköznapi ruhában nem illik megjelenni egy interjún! Természetesen egy vállalat image-től függ, milyen ruhát érdemes felvenni, de azt el tudjuk dönteni. Egy kiegészítő, (karóra) feldobhatja öltözékünket!
Ha mindennel megvagyunk, megírtuk önéletrajzunkat, motivációs levelünket, akkor küldjük el ezeket a hirdetésben megadott e-mail címre! Ezt követően nincs más dolgunk, mint várni a visszajelzésre, és elmenni az interjúra!