Új munkát találni nem egyszerű folyamat, még akkor sem, ha rendelkezünk kellő tapasztalattal és megfelelő végzettséggel. Fontos, hogy alaposan olvassuk el a meghirdetett álláshirdetéseket, mert lényeges információkra bukkanhatunk bennük. Meggondolatlanul ne adjuk be jelentkezésünket, ha tudjuk úgy sem vállalnánk el a munkát. Alapesetben hosszútávra tervezünk, ezért érdemes átrágni magunkat a lehetőségeken:
- Döntést kell hoznunk arról, hogy fizikai vagy szellemi munkát szeretnénk csinálni, vagy olyat, amelyben mind a kettő megtalálható!
- Nem mindegy a munkaórák száma sem. Ha teljes állásban leszünk foglalkoztatva, akkor a napi munkaóráink száma meghaladhatja a 10, 11, 12 órát is. A legtöbb helyen a napi 8 óra az elvárt.
- Szakmától is függ, hogy hány órát kell dolgoznunk. Amennyiben a turizmusban szeretnénk majd elhelyezkedni, számolnunk kell azzal, hogy a legtöbb esetben 12 órázni kell, már ha vonzó számunkra a recepciós állás. A jó hír az, ha 12 órában dolgozunk, akkor egy hónapban maximum 16-17 napot kell csak dolgoznunk.
- Lényeges szempontnak minősül az is, hogy lakóhelyünkön található-e a vállalat, vagy másik városba kell utaznunk azért, hogy munkába álljunk. Ha van autónk, akkor könnyebb helyzetben vagyunk, ha nincs, akkor a tömegközlekedésre vagyunk utalva. Ebben az esetben alaposan utána kell járni a menetrendnek, és azt is figyelembe kell venni, hogy időben érjünk majd munkába, majd haza.
- Nem sokat esik szó erről, de fontos az is, hogy egyedül vagy csapatban dolgozunk-e. Ehhez ismernünk kell magunkat. Ha nem tudunk másokhoz alkalmazkodni, akkor olyan pozíciót pályázzunk meg, ahol egyedül munkálkodhatunk. Ha jó csapatjátékosok vagyunk, akkor nyugodtan jelentkezzünk olyan munkakörbe, ahol csapatban kell együtt dolgozni!