Ha állást keresünk, figyeljünk oda közösségi oldalunkra!

Amikor állást keresünk, már nemcsak az önéletrajz, és motivációs levél megírására kell odafigyelnünk, hanem a közösségi oldalunkra is. Különösen akkor, ha komolyabb pozícióra pályázunk. A vállalatok ma már játszi könnyedséggel rákereshetnek profilunkra, és az első benyomást rögtön megállapíthatják rólunk. Pár kattintással, és odafigyeléssel könnyedén blokkolhatjuk az információkat, már ha nem szeretnénk mindent megosztani a nagyvilággal.

  • Bulis, fesztiválos fotók készültek rólunk az elmúlt időszakban. Az igaz, hogy a facebook azért jött létre, hogy megosszuk élményeinket barátainkkal, ismerőseinkkel. Azonban álláskeresés során ezek a fényképek csak hátráltathatnak bennünket, főleg ha középvezetői pozícióról van szó. A beállításoknál be tudjuk állítani azt, hogy kik láthatják a képeinket.
  • Szeretjük az idézeteket? Álláskeresés alatt felejtsük el! Egy pozícióra a legtöbb esetben reál beállítottságú embereket keresnek, nem pedig álmodozó jelentkezőket…
  • A közösségi oldalon lehetőség van arra, hogy számos információt megadjunk magunkról. Többek között olyan információkat is, hogy hová jártunk főiskolára, hol dolgoztunk korábban, milyen pozícióban, és milyen tapasztalatokkal rendelkezünk. Nem feltétlenül kell mindent megosztani magunkról. Különben is azért van az önéletrajz, abból minden fontos információ kiderül rólunk.
  • Ha egyik barátunk megjelöl egy MÉM-es képen, azt távolítsuk el, mert ez is komolytalanságot sugallhat rólunk. Mire is lehet itt gondolni? „@B jön neked egy tálca hamburgerrel!”

Nem is gondolnánk, de nagyon sok múlik azon, hogy mennyi információt osztunk meg magunkról a közösségi oldalon, főleg akkor, amikor munkát keresünk. A kevesebb néha több, legyen ennyi a zárszó…

További cikkek