8 tényező, amelyek befolyásolják a munka hatékonyságát!

A motiváció elengedhetetlen a hatékony munkavégzéshez. Minden nap küzdenünk kell azért, hogy megőrizzük munkakedvünket, és jól végezzük el a feladatainkat. Természetes, hogy nem lehet mindig ugyanolyan intenzitással dolgozni, de hosszútávon az alábbi nyolc tényező befolyásolja teljesítményünket. Vizsgáljuk meg ezeket közelebbről:

  • Személyes kapcsolatok a vezetővel: Fontos, hogy a vezetővel ne legyünk rosszba, mert hosszú távon nem fogjuk tudni jól végezni a munkánkat. Szerencsére ma már a vezetők hozzáállása is nagymértékben javult, hogyan is kell viszonyulni a dolgozókhoz.
  • Személyes kapcsolatok az egyenrangúakkal: Nem elegendő az, hogy jól végezzük munkánkat. Teljesítményünket nagyban befolyásolja az is, hogyan jövünk ki kollégáinkkal. Egy ellenséges környezetben nem egyszerű dolgozni, és nem is egészséges.
  • Személyes kapcsolatok az alárendeltekkel: Ha vezetői beosztásban dolgozunk, nem mindegy milyen a kapcsolatunk a beosztottakkal. Természetesen nem lehet mindenkinek megfelelni, de törekedni kell arra, hogy a többség elégedett legyen velünk!
  • Fizetés: A bérezés is nagyban hozzájárul ahhoz, hogy milyen a munkateljesítményünk, mennyire vagyunk motiváltak. Sok cég versenyképes fizetést kínál, azonban a béren kívüli juttatások szerepe is megnőtt az elmúlt időszakban. A juttatásokkal éreztethetik velünk, hogy megbecsülik munkánkat!
  • Állásbiztonság: Csődbe megy a cég, leépítésekre lehet számítani? Bizonytalan környezetben könnyedén visszaeshet a hatékonyság. Stabilitás, kiszámíthatóság, biztos jövő. Mindezek sokat jelentenek számunkra, mert csak ilyen környezetben lehet hatékonyan dolgozni.
  • Munkafeltételek: Lényeges szerepet kap a munkafeltétel is. 8, 10, 12 órában dolgozunk, túlórázunk, fizikai, vagy szellemi munkát végzünk? Nem mindegy! Mindezek hatással vannak a teljesítményre!
  • Rang: A pozíció mindig kulcsszerepet játszik! Ha vezetői beosztásban dolgozunk, magasabb fizetésért, hatékonyabb lehet munkavégzésünk!
  • Személyes élet: Nemcsak a munka teszi ki életünket, hanem a magánélet is fontos! Meg kell találni az egyensúlyt a kettő között

További cikkek

A kapunyitási pánikA kapunyitási pánik

A kapunyitási pánik a fiatalokra jellemző, és legfőképpen a diplomásokat érinti. Az egyetem elvégzése után sokan kilátástalannak tartják helyzetüket. A „kényelmes” életet felváltja a valódi nagybetűs élet. Ez azzal kezdődik,