Közösségszervező-szociális fő állású munkatársat keresünk Egerben

Az egri székhelyű Kárpátok Alapítvány pályázati úton történő adományozással, és hátrányos helyzetű vidéki térségek és közösségek támogatását előirányzó fejlesztési célú programok, projektek lebonyolításával, valamint ösztöndíjak utalványozásával foglalkozik.

Határozott egy év időtartamra keressük új fő állású kollégánkat, közösségszervező, mentori tevékenységek ellátására olyan szegénységben élő (roma) közösségekben, ahol az alapítvány támogatott programjai megvalósulnak.

Munkavégzés helye: változó, Eger és a környező kistelepülések (Borsod-Abaúj-Zemplén, Nógrád és Heves megyékben)

Feladatok

  • a Kárpátok Alapítvány partner szervezeteivel (3) történő együttműködések generálása, Eger környéki kistelepüléseken - helyi közösségek, civil szervezetek közösségszervezésének támogatása, koordinálása;
  • havi rendszerességű közösségi programok szervezése, szociális ügyintézésben való segítségnyújtás hátrányos helyzetű gyerekek és családok számára,
  • egyéb rendezvények, képzések, workshopok teljeskörű megszervezése, lebonyolítása,
  • mentori támogatás nyújtása az érintett közösségek, civil szervezetek részére, tanácsadás,
  • kapcsolattartás és együttműködés az oktatási intézmények, az egészségügyi és szociális ellátórendszer képviselőivel, a települési önkormányzattal és a helyi civil szervezetekkel; a helyi közösség és szolgáltatások, intézmények közötti kapcsolattartás, együttműködés támogatása,
  • dokumentáció, beszámolók készítése, kommunikációs tevékenységben való részvétel.

Elvárások

  • szociális munkás, szociológia vagy szociálpedagógus végzettség (befejezett végzettség, diplomával)
  • minimum 2 éves releváns szakmai (terep)tapasztalat az elmúlt 8 évben hasonló területen (hátrányos helyzetű közösségekkel, családokkal)
  • büntetlen előélet
  • jó kommunikációs készség szóban és írásban,
  • precíz, megbízható munkavégzés, elhivatottság,
  • nyitott, empatikus, csapatjátékos hozzáállással rendelkező munkatársat keresünk
  • B típusú jogosítvány, vezetési gyakorlat és saját gépkocsi

  • korábbi 2 évnél hosszabb tapasztalat hátrányos helyzetű célcsoport körében végzett segítő munka területén, érdeklődés a peremhelyzetben élő emberek összetett problémái iránt,
  • egyéni esetkezelésben, és közösségi szociális munkában való jártasság, tapasztalat,
  • civil, nonprofit szférában szerzett tapasztalat,
  • angol nyelvtudás

Amit kínálunk

  • teljes munkaidő (8 óra) – a munkarend folyamatos munkaidőkerettel - 3 nap egy-egy vidéki településen 2 nap irodai munka (Egerben)
  • határozott idejű munkaszerződés egy évre, 2022. április 13-ig

Foglalkoztatás jellege

  • Teljes munkaidő 8 óra

Elvárt tapasztalat

  • 2-4 év szakmai tapasztalat

Elvárt végzettség

  • Főiskola
  • Egyetem

Szükséges nyelvtudás

  • Nem szükséges nyelvtudás

Munkarend

  • Általános

Beosztás

  • Beosztott